20.06.2015

Čtyřicítky teploty, 41 let a postup mezi nejlepší čtyřku

„Je to tam!“ Křičeli Jan Hadrava a Přemysl Kubala po postupu do semifinále volejbalového turnaje. Udělali tím tečku za sobotní výhní, která si během poledního osmifinále vyžádala zdravotní ošetření 41tiletého Přemysla „Beana“ Kubaly. Neděli otevře česká dvojice utkáním proti lotyšskému páru Plavins-Regza.

Sobotní dění v Beach Areně dokázalo, že ve sportu je možné opravdu cokoliv. Dopolední rozpis osmifinálových zápasů nejprve doznal změn, což se stalo osudným české dvojici Kufa-Dumek. „Nestihli jsme se ani rozkoukat a šli jsme hrát o hodinu dřív oproti původnímu plánu,“ komentoval prohru Jan Dumek. Českému týmu pak spravili chuť dramatickou výhrou Kubala s Hadravou. V absolutní výhni ázerbájdžánského poledního slunce přešli přes favorizovaný italský pár Raghieri-Rossi.

O pár hodin později na téměř stejném místě

Na centrální kurt Kubala s Hadravou nastoupili za podpory publika, které v ochozech podporovalo právě české hráče. „Hadava, Kůbala, Hadava, Kůbala,“ znělo z tribun. První set Češi nad Švýcary Krattigerem a Chevallierem vyhráli 25:23. „Tu koncovku jsme už měli jasně pod kontrolou,“ vtipkoval Hadrava. Druhá sada byla mnohem jasnější (21:17) a bylo to jasné: Češi jdou do bojů o medaile!

 

Další články

Archiv článků

Video / foto dne

Example

Slavnostní ceremoniál zakončení Evropských her

Flash news

28.06.2015

Judo: v týmech bez medaile

Naši judisté podlehli v týmové soutěži v opravách Němcům 1:4 a medaili tak nezískají.

27.06.2015

Krpálek ve finále

Judista Lukáš Krpálek úspěšně zvládl semifinálový duel, když porazil Francouze Cyrille Mareta. V podvečer bude bojovat o první české zlato na hrách s Nizozemcem Henkem Grolem.

Social Hub